Vasyl Ryabchenko & Partners

Новини

ВІД СЬОГОДНІ ЗМІНИЛОСЯ ОПОДАТКУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ПОШТОВИХ ВІДПРАВЛЕНЬ ТА МІЖНАРОДНИХ ЕКСПРЕС-ВІДПРАВЛЕНЬ

Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України від 23.11.2018 р. №2628-VIII. Згідно з ним, від 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року без ПДВ та мита можна ввозити на територію України міжнародні поштові та експрес-відправлення, сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача – фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Разом з тим, відповідно до норм Закону, з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року встановлювався перехідний період , під час якого сумарна вартість товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, яка не оподатковується податком на додану вартість та митом, залишалася 150 євро.

Варто зазначити, що порядок оподаткування міжнародних поштових та експрес-відправлень не змінився: з частини сумарної фактурної вартості відправлення, яка перевищує неоподаткований ліміт, нараховується 20% ПДВ і 10% мита. Будь-які обмеження щодо кількості міжнародних поштових відправлень та міжнародних експрес-відправлень на одного одержувача відсутні.

Оператори поштового зв’язку та експрес-перевізники визнаються податковими агентами. Тобто вони будуть займатися нарахуванням і сплатою зобов’язань з ПДВ для таких посилок. 

Зв’язатися з нами

Маєте питання або пропозиції, сконтактуйте з нами